Kurz příprava na šestinedělí a kojení

Jsi těhotná a chceš se co nejlépe připravit nejen na porod ale i na šestinedělí a kojení?

Těšíš se na miminko, ale občas tě přepadne hrůza z toho, jak to vlastně zvládneš?​

Ráda by ses dozvěděla, co můžeš očekávat v prvních dnech sžívání se s miminkem a jak se na to co nejlépe připravit?

Chceš se dozvědět, jak o miminko pečovat, jak ho zvedat, koupat a uspávat, nebo třeba jak a v čem nosit? Co vlastně miminka DOOPRAVDY potřebují?

A co ty jako žena - matka? Jak se změní tvoje tělo a duše po porodu a čím podpoříš regeneraci po přirozeném porodu i císařském řezu?

A co kojení? Zajímá tě, jaké benefity kojení vlastně přináší, jak často kojit a hlavně jak předejít problémům a bolesti?

Pro koho je kurz určený?

Pro všechny těhotné ženy, které se chtějí dozvědět více informací o tom, jak pečovat o miminko, co mohou očekávat od šestinedělí a jak si zajistit bezproblémové kojení.

Nezáleží na tom, v jakém jsi týdnu těhotenství ani kolikáté těhotenství právě prožíváš. Věříme, že i tobě náš kurz přinese spoustu nových poznatků a skvělých, praktických tipů.

Říkáš si, že na šestinedělí se stejně nejde připravit? Že si tím každá z nás musíme projít sama a nějak to zvládnout? 

Ano, souhlasíme! Každá žena, které se narodí miminko, si sama projde šestinedělím. I kdybychom chtěli, nemůžeme za tebe odžít ani vteřinku tvého života. Co ale můžeme, je předat Ti naše zkušenosti sesbírané několikaletou praxí práce se ženami a samozřejmě naše vlastní zkušenosti.  

Ty si z nich vybereš to, co Tobě a Tvému miminku bude vyhovovat nejvíce.

Co Ti kurz přinese?

Jistotu v péči o miminko

Vědomosti o kojení

Tipy na sebepéči po porodu

Co konkrétně se naučíš?

 • Základy každodenní péče o miminko
 • Manipulaci s ním 
 • Jaká vyšetření miminko podstoupí v porodnici
 • Co je to mázek, smolka, bonding a proč děti po porodu ubývají na váze 
 • Co je to novorozenecká žloutenka – je třeba se jí bát?
 • Proč miminka pláčou a jak je utišit
 • Jak miminko navázat do šátku
 • Informace o spánku novorozence
 • Seznam užitečných kontaktů
 • Proč je kojení pro miminko důležité
 • Jaké výhody má kojení pro maminku
 • Jak vypadá správné přisátí
 • Jak poznám, jestli miminko skutečně pije?
 • V jakých polohách lze kojit
 • S jakými problémy při kojení se můžu setkat a jak je řešit?
 • Kdy a proč odsávat/odstříkávat mléko
 • Jak porod a bonding ovlivňují kojení
 • Dudlík, flaška, kloboučky – používat nebo ne?
 • Příprava poporodního plánu
 • Informace o fyzických změnách po porodu
 • Proč máme po porodu stále velké bříško
 • Tipy, jak podpořit poporodní hojení
 • Ukázky poporodního cvičení
 • Návod, jak se stravovat po porodu
A mnoho dalšího

Jak kurz probíhá

Kurz jsme rozdělili do 3 částí.

V každém týdnu je zveřejněno vícero videí na témata z oblasti – péče o miminko, kojení, péče o sebe. 

Celkem pro tebe máme připraveno 25 videí (v úhrnu přes 6 hodin informací).

Videa si můžeš přehrávat kdykoliv a opakovaně se k nim vracet.

Přístup k videím Ti zůstane i po ukončení kurzu.

Kromě videí v kurzu nalezneš i bonusové materiály v PDF podobě.

Zároveň nabízíme vstup do uzavřené facebookové skupiny, kde jsme  k dispozici, pokud máš doplňující dotazy. Doporučujeme přihlásit se do skupiny a být na jedné vlně s ostatními ženami.

TŘÍKRÁLOVÝ DÁREK - celý kurz za 999,-

Co se v těchto 6 hodinách naučíš, v šestinedělí jako když najdeš.

Omezený počet voucherů za 999,- 

Cena kurzu 1900,-

Kolik času mi kurz zabere?

Naší snahou je natočit videa spíše kratší, maximálně půlhodinová, ale o nic méně hodnotná. 
Chceme Vám předat všechny klíčové informace a zároveň si uvědomujeme, jak drahocenný čas je pro nás pro všechny. Mluvíme proto k věci bez zbytečné omáčky okolo.

Mám plánovaný císařský řez. Dozvím se nějaké informace pro mou specifickou situaci?

Velké množství informací, které Vám náš kurz poskytne, je obecného charakteru a týká se jak vaginálního porodu, tak císařského řezu. Císařským řezem ovšem rodí v ČR přibližně čtvrtina žen. To je nezanedbatelné množství. Rekonvalescence po císařském řezu má svá specifika a proto jsme do našich videí zařadili rovněž speciální kapitolu o císařských řezech. 

Jsme těhotná podruhé. Dozvím se něco nového?

My se domníváme, že ano. Každé miminko je jiné, Vy jste v jiné životní situaci a možná právě s batoletem kolem se Vám budou hodit některé vychytávky. Vycházíme z ověřených „receptů“ a zároveň se držíme nejnovějších poznatků. 

Jsem teprve na začátku těhotenství. Je kurz vhodný i pro mě?

Na šestinedělí je vhodné připravit se ještě před porodem a nezáleží tak moc na tom kolik týdnů nebo měsíců dopředu to bude. Informace, které se od nás dozvíte, využijete ihned v prvních minutách, hodinách a dnech po porodu. Doporučujeme s kurzem začít ve druhém nebo třetím trimestru, podle Vašich pocitů. Ale pokud máte čas a náladu, můžete kurz absolvovat i dříve. Videa Vám zůstanou k dispozici i nadále.

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Napište nám. Rádi Vám individuálně odpovíme. Kontakty

Proč právě s námi?

Poporodní duly a laktační poradkyně Jana Uher a Elena Fišerová.

Jsme dvě ženy, které se rozhodly změnit svět 🙂

Udělat ho o kousek lepší pro ostatní ženy a jejich nové rodiny.

I my jsme tam byly, na té startovní čáře, s malým miminkem v ruce, bez předchozí zkušenosti.

Dnes, po pár letech, když už jsou děti o kousek větší a my o kus zkušenější, máme touhu předat vše, co jsme se naučily, dál.

Elena

Jmenuji se Eli a jsem poporodní dula a laktační poradkyně. Moje začátky s dcerou nebyly vždy tak růžové jako to nosítko, ve kterém jsem ji nosila. Když byla moje Anička takovéhle miminečko, lámala jsem si hlavu nad tím, proč je mateřství tak těžké a proč mi moc nedává smysl v té podobě, na jakou jsme v naší kultuře zvyklí. Když člověk nežije ve vesnici plné ochotných žen, mužů a dětí, připravených na to kdykoliv vám pomoct s péčí o miminko, bude zkrátka na většinu mateřských těžkostí doma sám. Nevěděla jsem, na koho se obrátit o pomoc ani kde najít spřízněné duše. Nakonec jsem ale objevila krásnou cestu, jak pomáhat dalším ženám a vlastně celým rodinám v šestinedělí a raném mateřství. Stala jsem se poporodní dulou a laktační poradkyní.

Jana

Jmenuji se Jana, jsem maminkou dvou skvělých holčiček, které mi nevědomky ukazují mou životní cestu. Až ony ve mne opravdu probudily mou ženskost a vlastně mne také přivedly k práci poporodní duly.

Působím v Praze, na Benešovsku a Říčansku. Pomáhám ženám připravit se na šestinedělí a kojení a po narození miminka je také prakticky podporuji a pomáhám jim v počátcích mateřství. Vím, že po porodu můžeme být velmi křehké a zranitelné. Zároveň ale věřím, že mnohé z nás se dokáží při správné péči a přístupu postavit na vlastní nohy pevnější a jistější než kdy předtím.

Aktivně se také věnují práci lektorky cvičení pro děti a poporodního cvičení.

Řekli o nás - komu už příprava na šestinedělí pomohla

Jako prvorodička jsem byla za rady a bohaté informace od Jany Uher velmi vděčná. Ačkoliv nelze průběh porodu předvídat, cítila jsem se díky individuálnímu kurzu připravená a nebála jsem se. Přístup lektorky byl profesionální a velmi příjemný a mohla jsem se zeptat a svěřit s čímkoliv i v šestinedělí. Vřele její služby doporučuji!
Karolína
maminka malého Pepíčka
Na netu je spousta informací, ale díky Vám jsem dostala všechno potřebné srozumitelně, souhrnně, jako na stříbrném podnose, za což jsem byla velmi ráda. Velmi jsem taky ocenila, že máte takový "normální" rozumný přístup a náhled na problematiku těhotenství, porodu a péče o miminko. Přišlo mi, že Váš přístup je vyvážený, moderní, ale ne zase přespříliš alternativní, což mi přesně vyhovovalo. Zároveň musím ocenit Váš milý a přátelský přístup a ochotu, stejně jako to, že jste mi mnohokrát nabídla, že jste tady, pokud bych cokoliv potřebovala, což na mě všechno společně mělo uklidňující efekt, že všechno bude dobré a všechno zvládnu/zvládneme. Děkuji Vám za všechno. 
Simona
maminka malé Alžbětky
Moc děkuji skvělé Janě za předporodní online kurzy, kde se mnou rozebrala nejen přípravu k porodu, ale hlavně opomíjené téma šestinedělí. Také moc děkuji za návštěvu po porodu u mě doma, kde mi poradila ohledně manipulace s miminkem a hlavně jsme si úžasně popovídaly, což mi velmi psychicky pomohlo. Děkuji také za přivezené jídlo, které bylo výborné. Určitě tedy mohu Janu Uher doporučit jako úžasnou a profesionální dulu.
Lucka Vokurková
maminka malého Káji
Připravit se na příchod nového člena rodiny bylo pro mě poněkud stresující. Jana Uher mi nicméně tuto životní fázi značně ulehčila. Ocenila jsem zejména praktické informace týkající se samotného porodu a jak se na něj připravit (jen pro srovnání byl dle mého názoru předporodní kurz u Apolináře ztráta času i peněz)… Můj muž pak ocenil zejména hodiny týkající se manipulace s miminkem. Jana mi zároveň pomohla i po příchodu z porodnice domů  - zejména co se týče samotného kojení, které pro mě ze začátku nebylo úplně „automatické“. Všem nastávajícím rodičům vřele doporučuji 
Karolína Kroupová
maminka malé Miry

Zaujaly Vás zkušenosti žen z přípravy na šestinedělí? 

Pojďte se s námi také připravit na šestinedělí a kojení! Do kurzu vstoupíte pomocí tlačítka níže.