O nás

Kdo jsme?

Jsme ženy, jsme matky, jsme poporodní duly

Nechceme Ti jen předat naše zkušenosti a rady. 

Chceme aby Tvé šestinedělí bylo spokojené, aby ses cítila sebevědomě, abys věděla, co máš dělat.

Chceme být Tvým majákem, který Ti ukazuje cestu.  Světlem, za kterým jdeš, když si nevíš rady.

Jsme tu pro Tebe 

 

Do „Šestinedělí bez obav“ jsme daly naše srdce. Podívej se, kdo jsme.

Eli & Jana

Jana Uher

Po dokončení studií jsem se rozhodla ještě chvíli cestovat a objevovat svět. Nejprve Austrálii, kde jsme s partnerem strávili čtyři krásné roky. Poté jsme se přesunuli do Holandska. V Amsterdamu se nám narodila naše dcera Julinka. A jak to tak bývá, od základů se nám změnil život, priority i hodnoty.

Tamní systém poporodní péče mne příjemně překvapil a po návratu zpět do České republiky mne vlastně inspiroval k volbě nové profese, která se dá dobře skloubit s rodinným životem.

Jsem poporodní dula. K ženě a jejímu miminku přistupuji komplexně a kontinuálně. Protože s miminkem se rodí i maminka a tento „přerod“ může být mnohem delší než pár týdnů. Mým cílem a přáním je dopřát maminkám potřebný klid a zvýšit jejich jistotu a sebevědomí při péči o miminko. Protože to, jak se rodíme a prožíváme první dny, týdny a měsíce po porodu, nás může ovlivnit na podstatnou část života. A stejně tak to, jak žena prožívá svůj přerod v matku je určující pro její další roky. 

Podpořím ženu ve všech oblastech poporodní péče. Zejména pak v péči o miminko, poporodním cvičení a celkové regeneraci po porodu. 

Elena Fišerová

Nikdy dříve mě nenapadlo, že budu někdy pracovat se ženami a miminky. Jako malá jsem chtěla být veterinářkou a léčit „němé tváře“. Na střední škole mi učarovala psychologie a chvíli jsem přemýšlela, že budu psycholožkou. Ale moje malé sebevědomí a nepodpora okolí způsobili, že jsem si podala přihlášku „na jistotu“ na Ekonomii. U studia ekonomie jsem vydržela méně než jeden semestr a pak se odstěhovala do Řecka. Kontrast mezi šedou Prahou a rozzářeným Řeckem snad nemohl být větší. V Řecku jsem strávila krásných 6 let, vlastně celé své mládí 🙂 a tamní lidé a způsob života mi otevřeli oči i duši. Po návratu do Čech jsem dva roky pracovala jako letuška. A proč to vlastně všechno píšu? Protože jsem měla celkem aktivní život plný dobrodružných zážitků a poznávání skvělých lidí. A to všechno jakoby se rázem utlo ve chvíli, kdy jsem se stala maminkou 🙂 Tehdy se začal psát úplně jiný příběh, který mě dovedl až sem, k tvorbě Šestinedělí bez obav. Prožila jsem klidné těhotenství, přirozený, respektující porod, ale na šestinedělí jsem ani jen nepomyslela. Svoje pocity ze začátků mateřství bych popsala jako těžké a osamělé. Vnímám, že u nás citelně chybí komplexní péče o ženu a miminko. Systém ženu vyvrhne ve chvíli, kdy je nejzranitelnější a na všechno to nové je sama. Usmyslela jsem si proto tenkrát, že až budu moct, sama budu pomáhat ženám v šestinedělí a budu předávat svoje zkušenosti dál. Stala jsem se poporodní dulou a laktační poradkyní. Ženu a její děťátko vnímám jako neoddělitelnou jednotku. Podporuji ženy v rozvíjení svojí intuice a v přirozeném mateřství.